Necelé dvě hodiny letu vás dělí od pohodového víkendu v Římě, který zatím není přeplněný turisty. Proto můžete toto období využít a udělat si krátký romantický výlet. V současné době si lze letenky řím Levné letenky obstarat za velice výhodné ceny, které rozhodně stojí za zvážení. Tak levně jste ještě necestovali. A nikde žádné fronty.

Řím patří k městům, kde je tolik památek, že je nebudete stíhat ani fotit. Toto město je bezednou studnicí nádherných staveb, které jsou mlčícími svědky dávné historie, která toto město už před staletími pozvedla na obchodní, kulturní, náboženské a společenské centrum.

koloseum

Pár nápadů, kam musíte určitě zajít:

Koloseum: v minulosti to byl největší římský amfiteátr, kde se zabíjela v bojích zvířata, konaly se zde mnohdy krvavé hry, popravovali se zde lidé, a hlavně se zde pořádaly gladiátorské zápasy otroků. Ti byli cvičení v různých gladiátorských školách a pokud se jim podařilo zabít dost soupeřů, přežít a získat si na svou stranu římský lid a obdiv panovníků, měli šanci si získat svobodu. Ale takových hrdinů moc nebylo. Do hlediště se vešlo 50 tisíc lidí, a to už byla pořádná síla publika. Panovníci si hrami získávali přízeň římského lidu. Dnes jsou při návštěvě této památky nabízeny i různé virtuální vychytávky, které návštěvníkům umožní vidět tuto impozantní stavbu tak, jak vypadala v době své největší slávy.

basilika

Bazilika sv. Petra je centrem katolické církve, a právě z tohoto místa papež káže své významné mše. Na internetových stránkách této památky si lze shlédnout virtuální prohlídku interiéru budovy, která byla vybudovaná jako relikviář pro ostatky sv. Petra, který zde byl ukřižovaný na obelisku. Obelisk se zde nachází také. Nechal ho sem přivést císař Caligula z Egypta. Cenný náklad byl na cestu ukryt do nákladu čočky, aby se neponičil. Bazilika v podobě, jakou dnes známe, je už druhou stavbou, která byla postavena. Stavělo ji několik generací stavitelů a interiér tvoří skvosty nevyčíslitelné hodnoty.