Suroviny tepelně upravené v páře si uchovávají dobrou chuť, přirozenou barvu a konzistenci a také více vitamínů, minerálů a stopových prvků. Díky intenzivnější chuti vám k dochucení bude stačit méně soli i tuku. Jídlo se také nepřepaluje a je tak lépe stravitelné

vaření

Moderní parní nádoby jsou vhodné zejména pro přípravu zeleniny, příloh, dietně upravených ryb a drůbeže. Používání takových přístrojů je jednoduché a praktické, každopádně, proto, aby byl konečný výsledek perfektní, je třeba při použití dodržet několik zásad.

Připravujete-li najednou více surovin, začněte nejdříve těmi, které potřebují delší dobu na přípravu a postupně vkládejte další. Mraženou zeleninu předem nerozmrazujte, maso, ryby i mořské plody naopak nechte nejprve rozmrazit. Chcete-li, aby si maso a ryby při přípravě uchovali šťávu, potom zabalte jednotlivé porce jídla do navlhčeného pečícího papíru a pro efektivní přípravu mezi jednotlivými kousky ponechte mezeru. Je-li v nádobě více jídla, celý obsah alespoň jednou během napařování promíchejte.

cibule

Parní nádoba Intellisteam

Chcete-li jíst zdravě a současně si na jídle i pochutnat, zakupte si parní hrnec Intellisteam od značky Morphy Richards. Tento parní hrnec zajistí, že připravené jídlo bude vždy šetrně zpracované, udrží si perfektní chuť a neztratí důležité živiny.
Příprava jídla v hrnci je velmi jednoduchá a časově nenáročná. Díky příkonu 1600 W a velkému zásobníku na vodu bude vše hotovo velmi rychle, a to za použití jediného přístroje. Tři oddělené parní komory zajistí, že každá ze surovin se bude připravovat potřebnou dobu a současně nedojde ke smíchání vůní a chutí.
Také údržba parního hrnce je velmi jednoduchá a efektivní. Díky materiálům prémiové kvality můžete jednotlivé části vložit do myčky.

Proč ho chtít:
·         unikátní jednopatrové zpracování
·         3 oddělené komory k přípravě více pokrmů najednou
·         volitelné programy pro různé suroviny
·         možnost nastavení vlastního času přípravy
·         funkce udržení teploty pokrmu
·         nádoby vhodné do myčky
·         příkon 1600 W
 

Concept CK7070 CONCEPT 7×7 Multifunkční hrnec 7 WAYS FOR DAYS

 
Důvodům, proč se rozhodnout právě pro multifunkční hrnec CK7070je hned několik. Tento praktický multifunkční hrnec nahradí funkce šesti spotřebičů najednou, a to fritézu, parní hrnec, kontaktní gril, fondue, přenosný gril a elektrickou pánev.
Proč ho chtít:

vaří

·         šetříte peníze za nákup mnoha spotřebičů
·         zabere mnohem méně místa
·         odolný povrch vnitřní nádoby
·         umožňuje přípravu pokrmů s minimem tuku
·         lze mýt v myčce