Nákupy školních pomůcek totiž často bývají náročnější, než by si jeden pomyslel. Ne v každém papírnictví totiž je dostupné vše, co pro úspěšné zahájení školního roku bude vaše ratolest nejspíš potřebovat, a tak se často několika hodinám stráveným nakupováním vyhnout nelze. Elegantní řešení s sebou přináší nákupy z pohodlí domova na internetových e-shopech, ovšem až budete shánět třeba plastové obaly na učebnice tak neobvyklých rozměrů, že jste se s nimi ještě v životě nesetkali, asi si užijete své. A pokud je v rodině dětí více, nákupy budou nejen o něco delší, ale i dražší.

Studentka u notebooku

Bylo by dobré peníze však spíše šetřit než utrácet, a ačkoliv je to v tomto případě nutné, i na nákupech školních pomůcek se dá ušetřit. Na čem se však rozhodně šetřit nevyplácí je aktovka. Kvalitní aktovka se totiž nejen postará o správné držení těla vašeho potomka, které je po zátěži mnoha učebnic a sešitů velmi důležité, vydrží však i několik let a v konečném důsledku tak vyšší prvotní investicí můžete i ušetřit. Zejména pro aktovku, ale i pro další školní pomůcky však platí, že byste je měli vybírat s rozvahou a ohledem na to, aby se sice líbily dítěti, ale byly také kvalitní a funkční.

Matka s dítětem

Určitě mu nezakazujte výběr některých pomůcek s oblíbeným autem či princeznou, všechny však takto dobré vybrat není. Za pár měsíců si třeba na oblíbenou postavičku z pohádky ani nevzpomene, a přitom jeho výbavu bude provázet nadále. Kupujte také pouze věci, které máte uvedeny na seznamu a nenechte se zmást radami, že tohle bude určitě ve škole potřebovat a paní učitelka to tam jen zapomněla napsat. Paní učitelky totiž mnohdy mají s tvořením seznamu dlouholeté a prakticky osvědčené zkušenosti, a pokud by se přece jen stalo, že by ve výbavě něco chybělo, vždycky to můžete dokoupit. Zároveň si vzpomeňte, kam jste uložili zbytek věcí z předchozího školního roku. Třeba se vám mezi nimi podaří najít něco, co se do toho nadcházejícího ještě bude hodit a vyhnete se tak zbytečným nákupům.