Těsnost a odolnost

Pod slovem bazén si představíme velkou nádobu, která se napustí až povrch. Ovšem není to rozhodně všechno, protože dále tu musíme mít filtrační systém, aby nám zachytil nečistoty. Spolehlivým systém je filtrace písková, protože písek nám propustí vodu, ale díky malé zrnitosti bez problémů zachytí i velmi malé částečky. Potřebujeme však také čerpadlo, které nám vodu celým systémem bude hnát, aby náplní prošla a čistá se vrátila do bazénu.

venkovní model

Jednotlivé části potrubí musí být spojeny potrubím, a to s dobrou těsností, aby voda nikde neunikala. Čerpadlo totiž pohání elektřina a kdyby se do ní dostávala voda, tak by to rozhodně nemuselo dopadnout dobře. Z toho důvodu si domů pozvěte profesionála, který se o zapojení postará a Vy už jste mohli bazén bezpečné používat a v klidu se v něm koupat. S umístěním filtrace a čerpadla je potřeba počítat již při nákupu bazénu, aby později s tím nebyli komplikace.

Propojovací materiál

V elektrické části toho nemáme moc co řešit, protože výrobce u čerpadla dodává kompletní zatížení i s elektroinstalací, takže mnohdy ji jenom stačí zapojit do sítě a dát pozor na vhodnou pojistku. S vodou už je to složitější, protože její rozvody jsou u každého bazénu individuální, aby vše bylo na správném místě. Voda se dnes vede nejčastěji v plastovém potrubí, protože to má dobrou životnost i odolnost.

čirá voda

Zároveň se nám na stěnách netvoří žádný nepořádek, a proto jsou klidně využívány pro rozvod pitné vody. Aby systém mohl být přesně podle našich představ, tak se prodávají všemožná kolínka, T spojky a podobně. Jedním z prvků je také PPR šroubení 25mm, které vybíráme podle průměru. I když se jedná o plast, tak odolnost je velmi dobrá a bez problémů přežije samotný bazén, což jenom dokazuje, že pro rozvody bazénové vody je to dobrá volba a vychází dobře také cenově. PPR potrubí a armaturám můžete rozhodně důvěřovat.