Věnujte si čas

Důležitý je čas strávený jen sama se sebou. Máte ho vůbec někdy? Na to, abyste si v klidu sedla, uvařila kávu a zapřemýšlela, jaká jste, co vás naplňuje, zda máte nastavené hranice s blízkými. Nebo jen na to, abyste vyrazila sama na procházku do přírody? Nedostatek času je kámen úrazu dnešní doby. Jsme přehlceni informacemi a povinnostmi. A naše duše se mezitím krčí někde v koutě. Zkuste vymyslet, kde najdete tolik potřebný čas například si domluvte hlídání pro děti.

Odpusťte si své chyby

Netrestejte se za chyby z minulosti. Že byste dnes jednala jinak? Ano, ale to je právě ta zkušenost, kterou jste kdysi neměla a nyní už ji máte. Berte chyby jako lekci a ponaučení pro budoucnost. Každá zkušenost vás posílí, byť byla negativní. A dělá vás silnějším člověkem.

žena

Prožívejte své emoce 

Chce se vám plakat, plačte. Naštval vás šéf? Zakřičte si a odpoledne zajděte na box. Jste smutná, prožijte si tu emoci. Dovolte si to. Za potlačováním emocí někdy může stát výchova v dětství, kdy kdy byly některé emoce považovány za nežádoucí. „Nebreč, nic to není, jsi jak hysterka“. Bohužel potlačováním emocí si můžete zadělat na psychické i fyzické potíže.

sauna

Plňte si sny

Jaké jsou vaše sny? Ty opravdu vaše, ne rodičů, okolí či partnera? Vezměte si tužku, papír a v klidu vše sepište. Chtěla byste jednou vidět malebné toskánské vinice, uběhnout maraton nebo vypěstovat na své zahrádce bio mrkev a jahůdky? Udělejte si postupný plán k plnění vašich snů.

Dělejte si radost

Myslete na sebe a každý den si dopřejte jednu malou radost. Natrhejte si na louce kytici lučního kvítí, kupte si zajímavou knihu, zavolejte dobré kamarádce, zajděte s partnerem na romantickou večeři, objednejte se na masáž, kupte lístky do divadla a tak dále. 

Přestaňte se srovnávat s ostatními

Každý je jedinečný a má svoji vlastní cestu životem. Proto se soustřeďte na tu svoji a nesrovnávejte se s ostatními. Berte je jen jako inspiraci, ale nepodléhejte u toho skepsi, že sousedka má nové auto a o 10kg méně než vy. Co vám může škodit jsou sociální sítě, omezte je na minimum.