Začínejte pozvolna

Uvažujete o pořízení trampolíny s tím, že na ní budete trávit několik hodin denně? Dát si pořádně „do těla“ hned při prvním cvičení, to by byla pěkná hloupost. Začínejte v pomalém tempu, zpočátku vám bude stačit pět až deset minut intenzivního skákání. Pokud na tento druh pohybu nejste zvyklí, pocítíte jej hlavně na břišních svalech, i těch hluboko uložených.

dívka při výskoku

Trampolíny jsou nápor i na celkovou fyzickou kondici, možná se to zdá přehnané, ale každá minuta cvičení se vyrovná třem minutám běžeckého sprintu. Tolik energie musíte vydat. Vaše plíce musí za tu dobu zvládnout okysličit krevní oběh, a pro začátečníka to není zrovna snadný úkol. Časem, při pravidelných trénincích, se však dostanete do tempa. Kdo takto vydrží několik týdnů, jistě se zbaví nějakého kila navíc v podobě uloženého tuku. Hubnutí na trampolíně je také považováno za prospěšné vzhledem k tomu, že nejsou přetěžovány klouby a klenba chodidel.

siluety skákajících postav

Odbourejte stres

Úspěšně vzdorovat stresu znamená posilovat imunitní systém. Někteří odborníci, zabývající se zdravým životním stylem tvrdí, že vystresovaný člověk je více ohrožený těžkým průběhem civilizačních a infekčních chorob, než ten, kdo se sice nepříliš zdravě stravuje, ale žije poklidným a radostným životem. Skákání na pružné podložce je považováno za velice účinnou zbraň proti stresovým vlivům.

Kdy, kde a jak cvičit

Od jara do podzimu si můžete dopřát pohyb na čerstvém vzduchu na trampolíně 305 beanbag.cz nebo větších průměrů. Čím větší plocha, tím účinnější pohyb. V zimě se vyplatí nářadí zazimovat a využívat můžete např. malé průměry do 150 cm i doma v uzavřené místnosti. Cvičit byste však měli vždy u otevřeného okna, aby se v místnosti nehromadil jedovatý oxid uhličitý vydechovaný z plic. Jestliže máte problémy s nadváhou a chcete šetřit klouby, můžete trampolíny kombinovat s plaváním a s jízdou na kole, ale nezapomínejte ani na pravidelný odpočinek a dostatek spánku, ideálně při nižší teplotě, mezi 18 a 20 stupni Celsia.