Co vlastně vztahy obnášejí? A co je v nich nejdůležitější předpoklad, aby vydržel? A když už se do nějakého vztahu pustíme, jak je správné postupovat. Zdá se to přeci tak moc jednoduché. Prostě se dva náhodně potkají, přeskočí pomyslná jiskra a chemie začne působit. A my se začínáme vznášet na obláčku. A jak tak moc si plujeme v oblacích, přestáváme vnímat, že brzy nás může potkat bolestivý pád. A to v tom případě, že na začínajícím vztahu nebudeme ochotni pracovat. Ale pokud se rozhodneme, že do vztahu naplno půjdeme stanou se doslova zázraky. Zažijeme euforii, která nám může vydržet doslova roky.

vztah

A co tedy budeme muset akceptovat, A změní nás nový vztah hodně? Rozhodně ano. Již nebudete řešit jen sebe, ale vždy už budete na vše dva. Budete se muset naučit jednat podle zájmů obou a ustupovat v mnoha případech ze svých stanovisek. Naučit se přijímat kritiku a vidět partnera přesně takového jaký je. nic si nenamlouvat, naučit se komunikovat. A pokud to bude ten pravý partner nebude mu dělat žádný problém vás vždycky vyslechnout. Pokud to bude opravdu ten pravý nebude mu to dělat nikdy sebemenší problém. Bude krásné s ním sdílet život. A udělá vám život jednodušší a naučíte se mu plně důvěřovat.

partneři

A pokud to budete mít správně naladěné, nebude vám vadit ani velká vzdálenost. Dokonalý vztah se nehledá, ten se buduje. A to tak, že budete vždy držet za jeden provaz a dívat se jedním směrem. Krátkodobé vztahy většinou narazí na neochotu z jedné strany partnera. Zjištění, že vám nejde o společnou věc. Že do vztahu nic nepřinášíte a jen berete. Takový vztah se nikdy nemůže posouvat na další úroveň, a tak je odsouzen ke zkrachování. Jen pokud budou do vztahu investovat oba, bude taky vztah vzkvétat. Ale pořád nesmíte zapomínat na sebe jako jednotlivce. Nenechat se tím úplně pohltit a najít si také čas sami na sebe a svoje záliby.