Zasílat v dnešní době něco poštou nebo přes ostatní zásilkové služby umí už snad každý člověk. Čím dál více si lidé prodávají věci na internetu, objednávají z e-shopu nebo posílají oblečení a elektroniku. Mnoho balíků vám přijde zabalených ukázkovým způsobem, až je někdy škoda je rozbalit. Někdy jsou však zásilky zabaleny tak, že se jich sotva chceme dotknout, natož se dívat, co se ukrývá uvnitř. Pokud i vy zasíláte často někomu nějaké věci, pak je načase pořídit si nějaký balící materiál.

balící materiál

Obal věci, kterou zasíláte by měl být takový, aby se obsah balíčku nepoškodil. Pokud máte tedy něco křehkého, určitě zvolte krabici, kterou vystelete alespoň bublinkovou fólií, nebo nafouklými mikrotenovými sáčky. Naopak u oblečení, které se jen tak nepoškodí a určitě nerozbije můžete volit lehčí a ne tak vyztužené obaly. Nezapomínejte, že obal by neměl být zbytečně velký. Obsah balíčku by do něj měl pasovat tak akorát. Ušetříte tak spoustu místa v autě přepravce, ale také hrozí menší riziko poškození věci, protože nebude v krabici nebo obálce létat. A jaké volit materiály?

balíčky

V současné době je hodně trendy mít zásilku zabalenou do plastové obálky, obálky s bublinkovou fólií nebo do kartonové obálky. Záleží pouze na vás, co se pro vás nejvíce hodí. Kartonové obálky jsou pevné a jen tak se neprotrhnou, navíc jsou ekologické a podporují životní prostředí, protože se dají recyklovat. Plastové obálky zase můžete pořídit v různých barvách od obyčejné šedé až po růžovou či žlutou. Nejsou ovšem určeny pro nic křehkého, protože nejsou nijak vyztuženy. Obálky s bublinkovou fólií jsou zase vhodné pro křehké věci, které by se mohli při přepravě rozbít. Nečekejte ale, že v těchhle typech obalů odešlete předměty nějakých obrovských rozměrů.

Velkým předmětům nejlépe poslouží kartonová krabice, vystlaná tak, aby se v ní věc nemohla pohnout a nezničila se.

Všechny tyto zásilky se dají popsat lihovou fixou nebo polepit. To už je jen na vás.