Cestujete rádi? Snad ano. Protože v dnešní době máme tu výhodu, že se opravdu můžeme podívat kamkoliv. Pokud je to ve vašich finančních možnostech samozřejmě. Ale i taková menší dovolená u moře nestojí tak moc peněz. Kolikrát to vyjde na stejno s ubytování po české republice. Nebo třeba u sousedu na Slovensku. Cestování je snem každého. Přece kdo by nechtěl procestovat celý svět a dozvědět se spoustu nových věcí a poznávat nové místa. A nebo máte třeba oblíbenou destinaci a už jí jen prozkoumáváte metr po metru.  

cestování

Kam by jste se rádi vydali? Nebo po jaké destinaci srdce touží? Nejčastější navštěvované destinace jsou samozřejmě Chorvatsko, Itálie a Bulharsko. Ale co třeba taková Mallorca, Filipíny a nebo jestli toužíte cestovat spíše více na sever tak určitě stojí za to navštívit takové Finsko nebo Švédsko. Máte tolik možností kam se můžete podívat. Ale ne každý touží po moři a má raději takovou turistickou procházku v krásné Rakouské přírodě? Pokud máte letní dovolenou za sebou a moře vás už neláká, tak co si udělat dovolenou na horách? Zasněžené Alpy, lanovky, slunce. 

V dovolené se meze nekladou a zas tak už dovolené drahé nejsou. Stačí jen pořádně hledat. Jak už jsem četla na spousty skupinkách, že cestují na vlastní pěst, že taková cesta se finančně vyplatí, tak už je o co stát. Takže pokud si na Facebook najdete cestovatelské skupiny, tak se tam dozvíte spousty užitečných informací. Kde třeba koupit levnou letenku, zda je opravdu velký rozdíl si ji koupit přes cestovku nebo přímo přes nějaký booking. Nebo ubytování, taky jestli je lepší si na internetu vyhledat samostatnou destinaci podle vás a nebo vše nechat na cestovce. A pokud cestujete sami, tak je tam možní sehnat i parťáka nebo parťačku ne cestování, takže můžete zrovna poznávat i nové lidi.

turistika

Určitě je fajn, vyhledat si více vybraných destinacích na různých portálech, protože jejich cena se může rozhodně lišit. A proč kupovat za draho, když budete mít tu možnost koupit levněji. Opravdu stačí jen pozorně hledat a vyčkávat. Neváhejte dokud to jde, tak cestujte. Dokud jste mladí a ve správné kondici. Ale cestovat můžete i ve stáří, ale to už je spíše taková odpočinková dovolená. A cestovat se dá určitě i s dětmi, o to je to ještě větší zábava.