Kdo z nás už někdy nezažil ten pocit ráno před šatníkem. Co jen si dnes vezmu na sebe? Budou to dnes trendy květované šaty, nebo  modrý kalhotový kostým? A nebo se dnes spíše cítím na tenisky a džíny a bílé triko. Každá z nás má svůj šatník nabytý množstvím oblečením, které nosíme jen v létě  a nebo jen v zimě. Dokonce má každá z nás i oblečení určené, až zhubnu a nebo kdybych zase přibrala ať mám co nosit. Proč  Vám to říkám? Protože, jedna moudrá žena kdysi pravila, stačí ti pouze tolik oblečení, které si schopna udržet v pořádku a přehlednosti. Jen tolik oblečení kolik ti samotné přináší radost. Jen takové barvy, v kterých se cítíš spokojená. Opravdu v šatníku potřebujeme desatery kalhoty? Džínové, černé a modré. Připomíná Vám to dělení Váš šatník. Oblečení na cvičení, na hory, na procházku, do práce a na večírek .A další dvacatery šaty, patnáctery boty a o doplňcích  už radši nemluvím. Tradičně se doporučuje střídmost v jídle, v oblečení by to platit mělo také.

Nákup nového oblečení

Nákup nového oblečení.

Jen si představte šatník, ke kterému ráno přijdete a nabízí Vám jen několik možností, pěkně srovnaných určitě si vyberete lépe než z nacpané skříně k prasknutí. Když už jsme u toho místa. Myslím, že i oblečení potřebuje mít své stálé místo pro svůj odpočinek. Když přijdete domů po práci, rádi ze sebe sundáte pracovní oblečení a oblečete si pohodlné oblečení. Přesně to, které na Vás celý den čekalo složené ve skříni.

Koloběh oblečení

Ráda bych Vám tímto sdělila ještě jeden tip. Když už si opravdu musíte koupit nový kousek do šatníku, přemýšlejte s kterým se rozloučíte a nejlépe kus za kus. Chcete si koupit nový kabát? Ano, tak ten starý vyhoďte, nebo prodejte, ano slyšíte dobře. Zdržte se hromadění věcí. Prosím zdržte se i  darování obnošeného oblečení kamarádkám, mamince a nebo sestře. Když už máte touhu darovat využijte sběrných míst. Tam oblečení najde svého nového majitele, který bude jistě šťastný. Vaše maminka nebo sestra by mohla být rozpačitá nebo dotknutá, že nevěříte v její schopnost sama si udržet šatník podle svého vkusu.

Koloběh oblečení

Snad Vám těchto pár rad pomůže příště při úklidu šatníku a nebo při rozhodování nákupu nového kousku.