Máte představu o vaší letošní dovolené, nebo té, která bude následovat příští rok, až k tomu nastane vhodná příležitost? Rozhodování, kam se vlastně vydat, mohou komplikovat různé nepříjemnosti, a my bychom vám rádi naznačili, že čím více situaci zjednodušíte, tím lépe pro vás.

dovolená na Šumavě

V tuzemsku nebo za hranicemi – současná napjatá doba v souvislosti s koronavirovou krizí může výrazně promlouvat do komplikací právě za hranicemi naší země. Mohou to být různé karantény, uzavírky a požadavky, které nehodláte akceptovat, pokud vám omezují život a zasahují do vaší integrity. Proto zvažte, zda by nebylo rozumnější zajistit si pobyt někde v rodinném poklidném penzionu, nebo si pronajmout celou chalupu třeba v horách. A právě hory jsou úžasným místem nejen v zimě, ale zejména v letním období.

meandry Vltavy

Vlastní tažné zařízení – horské terény jsou u nás schůdné pro pěší turistiku a sjízdné i pro horská či treková kola a tak máte-li kola k dispozici, využijte k rekreaci tuto možnost. Cyklotras je na horách značný počet a ne všechny musí nutně vést pouze do kopců. Kupříkladu lze naložit kola na nosič na tažné zařízení, vyvézt se k nejvyššímu bodu a sjíždět pouze z kopce, velmi podmanivé terény naleznete např. na Šumavě nad Lipnem od Jeleních vrchů Schwarzenberským plavebním kanálem až dolů do údolí a trasu lze protáhnout podél Vltavy až do Českého Krumlova či Zlaté Koruny. Vůz poslouží jako pohotovostní, kdy se vystřídáte v řízení, anebo se k autu nazpět dopraví jeho řidič vlakem.

Tažné zařízení můžete v horách využít i pro připojení přívěsu pro nakládání lodí, např. raftu nebo laminátových kánoí a svůj čas využít i pro splouvání řeky. Kupříkladu Vltava je pro milovníky Šumavy ideální, tam můžete splouvat horní tok od Soumarského mostu a právě pro tyto účely budete vůz s tažným zařízením na Fabii II. https://www.amsa.cz/Fabia-II potřebovat.