Není těžké uhodnout, proč všichni lidé milují americké hypotéky. A to i přesto, že jejich úrok bývá zpravidla vyšší, než na jaký narazíte u běžných typů účelových hypoték. Velkým benefitem, který spolu s americkou hypotékou získáte, je totiž to, že peníze z tohoto úvěru můžete využít k libovolnému účelu. Nikdo vám tak nebude říkat, zda za ně smíte rekonstruovat anebo stavět a kolik peněz smíte prostavět a jakým způsobem. Zkrátka vás při utrácení půjčených peněz nebude nikdo nijak omezovat, nebudete muset dokládat faktury, ani přidávat vlastní finanční spoluúčast. A to za to stojí.

čtyři ruce

A stojí to za to i v případě, kdy se za americkou hypotéku musíte zaručit nějakou nemovitostí, neboť to je základní podmínkou pro to, abyste takový bezúčelový úvěr mohli získat. Nicméně ručit nemovitostí za americkou hypotéku je v podstatě snadné, protože záleží jen na vás, jaký konkrétní typ nemovitosti si zvolíte. Jestliže nemáte na výběr a vlastníte pouze svůj byt anebo třeba rodinný dům, tak je jasné, že zvolíte právě tento druh nemovitosti a spadne vám kámen ze srdce, protože už se nebudete muset obávat, zda se jedná o vhodný druh záruky. Nicméně jestliže vlastníte třeba ještě garáž, chatu anebo menší zahradní chatku, tak máte na výběr, co zvolíte.
bankovky a mince
Vhodné je, aby zvolená nemovitost svou hodnotou korespondovala s výší částky, o jakou máte zájem. Konkrétně totiž můžete získat až sedmdesát procent aktuální odhadní hodnoty vaší nemovitosti, což rozhodně není málo. Pokud tedy pomýšlíte na půjčku v řádu desítek tisíc, může být třeba garáž tou pravou volbou.
zlatá pokladnička
Pokud však máte zájem o milióny, pak zvolte hodnotnější nemovitost, třeba v podobě rodinné vily anebo firemního areálu. A kdybyste si nyní náhodou chtěli zoufat, protože vůbec žádnou nemovitost nevlastníte, tak i pro vás je zde jedno vhodné řešení – stačí, když si seženete ochotného spoluručitele s potřebným majetkem, a máte vyhráno.