Novinky se nevyhýbají ani kuchyni a pomoc hospodyňkám se snaží nabídnout mnoho pomocníků. Prvním takovým velkým hitem byla bezesporu remoska, teď jsou to navíc také nejrůznější typy multifunkčních hrnců, ve kterých uvaříte snad všechno a ušetříte tak čas i peníze, což ocení každý z nás. Teď přišla na trh další novinka od firmy Tefal a jmenuje se Optigrill. Jak už název napovídá, jde o typ grilu, který ovšem ale jen negriluje.

telecí steak se zeleninou

Co umí a co nám dokáže připravit

Předností má hned několik. Je malý, lehký, dá se tedy dobře uskladnit i v malé kuchyni, stačí ho vytáhnout a zapnout do elektřiny. Oproti troubě, šetří určitě i elektrickou energii, což se určitě vyplatí. Nemusíte čekat dlouho, než se rozehřeje, můžete začít hned s přípravou jídla. Nabízí několik funkcí a uděláte si v něm cokoliv, od ryby po sendviče.

Jde o velmi chytrý gril, který má šest základních prvků, které vám ohlídají, jestli je maso propečené nebo krvavé. Na barevném kolečku se během přípravy mění barva a vy tak můžete sledovat, stav jídla uvnitř. Jestli máte rádi krvavý steak, maso můžete vytáhnout i v průběhu přípravy a poté opět zavřít, a nechat zbytek masa propéct. Výborné pro milovníky dobrého masa. Gril vám automaticky také změří tloušťku masa, vy si pak můžete nastavit, jaké ho chcete mít a přístroj se o to postará. Ze začátku budete k obsluze asi potřebovat i návod, kde je vše pěkně popsáno. Ovšem Optigrill není ani zdaleka určen jen pro přípravu masa.
vaření špaget
Můžete si v něm připravit také ryby, hamburgery, sendviče nebo třeba klobásy. Vybaven je dokonce i funkcí přípravy zmraženého jídla, takže pokud něco zapomenete vytáhnout z mrazáku, vůbec nevadí, Optigrill si s tím hravě poradí. Velmi mile překvapeni budete tím, jak je rychlí. Přípravu jídla zvládne opravdu rychle a snadno. Navíc i na údržbu a mytí je nenáročný. Kvalitní teflonový povrch stačí vydělat, šetrně omýt a utřít do sucha. Tohoto šikovného pomocníka, si ve své kuchyni jistě velmi rychle oblíbíte.