Pokud svůj automobil nemáte, nebo se příliš nehodí na dlouho cestu s celou rodinou na dovolenou k moři, protože je malé, nezoufejte. Automobil si můžete za celkem výhodných podmínek půjčit. Půjčoven je po celé naší republice jako máku. Jsou nejen ve velkých městech, ale i v okresních, a někdy je naleznete i v menších obcích.

Půjčit si můžete i karavan

Zapůjčit si můžete prakticky jakékoliv auto. Osobní, sedany i kombi, nákladní dodávky, dodávky osobní. Jsou půjčovny, které se zaměřují na luxusní automobily a jsou také autopůjčovny, kam zamíříte, pokud si chcete zapůjčit karavan či obytný přívěs.

Kromě běžných autopůjčoven, na našem trhu působí i několik autopůjčoven mezinárodních, které působí rovněž na letištích, nebo uzlových nádražích. Tyto půjčené automobily si můžete zapůjčit třeba v Praze na Letišti Václava Havla a vrátit jej můžete například v Krakově. To je výhodné pro cizince, kteří k nám zavítají na poznávací dovolenou. Naši turisté si u těchto půjčoven půjčí auto v zahraničí obdobným způsobem.

V nabídce naleznete i moderní vozy

K zapůjčení automobilu potřebujete pouze tři věci. Dva doklady totožnosti, například Řidičský průkaz plus Občanský průkaz, a peníze. Ve většině půjčoven je samozřejmostí platba platební kartou, či jinými platebními metodami. Půjčovné se hradí předem, zálohově. Při dřívějším vrácení automobilu se alikvotní část vrátí. Automobily jsou pojištěny jak ze zákonného pojištění, tak jsou pojištěny i havarijně. Autopůjčovny se však, v závislosti na typu sjednaného pojištění liší ve spoluúčasti za náhradu vzniklé škody. Jednotlivé autopůjčovny se také podstatně liší v povoleném nájezdu kilometrů, které jsou zdarma v rámci půjčovného. Pokud tyto kilometry překročíte, rozdíl se uhradí při vrácení vozu. Při samotném procesu půjčování vozu věnujte ve vlastním zájmu vizuální kontrole automobilu. Zjištěné škrábance, drobné promáčkliny si vyfoťte a trvejte na tom, aby se zjištěné skutečnosti uvedly do smlouvy o půjčení.