Někdy ve vztahu komunikace vázne, protože zkrátka neumíme pokládat ty správné otázky, nebo se jen na některé věci bojíme zeptat. Ty nejlepší informace se však dozvídáme o lidech ve svém okolí jen tak mimoděk. A právě proto není od věci udělat si s partnerem příjemný večer strávený hrami, při kterých se nejen zabavíme, ale můžeme toho druhého lépe poznat.

kostky na šachovnici

Hádej kdo jsem

Že se tahle hra nedá hrát ve dvou? Nesmysl! Jistě už jste spolu viděli spoustu filmů, nebo seriálů. Hrajte tedy tuto hru na postavy ze všech filmů a seriálů, které jste viděli společně. Používejte i vedlejší postavy. Způsob, jakým se ptáte vám pomůže odhalit, co se komu z vás na kterém filmu či seriálu líbilo, či naopak nelíbilo, a přinejmenším se rozhodně zasmějete.

Město, jméno, zvíře, věc

I při této hře se o partnerovi rozhodně něco dozvíte. Vezměte si každý čtvrtku papíru, a tužku, a hrajte. Vždy jeden z vás v duchu odříkává abecedu a druhý jej stopuje. Ve chvíli, kdy máte písmeno, píšete. Kdo z vás bude vědět víc? Můžete dokonce některé kolonky odměnit, nebo přidat například jídlo, film, režiséra, nebo knihu.

Z očí do očí

Dívejte se vzájemně do očí tak dlouho, dokud to vydržíte, a pak řekněte první, co vás napadne. Partner musí odpovědět tím, co na to napadne jeho. Například Láska – soužití. Černá – bílá.

pár v objetí

Myslím si…

Hra se hraje tak, že si jeden z vás myslí předmět, který je s vámi v místnosti, a druhý se ptá. Je to malé? Velké? Je to živé? Touto hrou poznáte způsob, jakým váš partner smýšlí.

Nakresli…

Opět si každý z vás vezme čtvrtku papíru a tužku. Potřebujete ještě malé nastříhané papírky, a misku. Na malé papírky napíšete slova jako třeba život, vtip, velikost atd… poté vylosujete několik papírků, a každý z vás nakreslí, co si pod tímto slovem představuje. e výsledku své kresby porovnáte, a zjistíte, zda uvažujete alespoň trochu podobně.