Ploty z betonových prefabrikátů se staly obrovským hitem a lidé se před jejich výstavbou inspirují v mnoha avizovaných realizacích na Internetu. Stačí si prohlédnout pár desítek fotografií anebo zhlédnout nějaké video z průběhu stavby a můžete nabýt dojmu, že jde o jednoduchou záležitost, kterou jistě zvládnete sami. Na fotkách či na videu totiž vypadá betonový plot lehoučký jako pírko, velmi tenký, a na někoho může působit až křehkým dojmem. Ve skutečnosti jde však o poměrně náročnou stavební činnost, i když to na první pohled tak nevypadá.

oplocení pozemku

Otřesy mozku – při manipulaci s těžkými betonovými komponenty může dojít ke zraněním hlavy. Jde přece jen o tvrdý beton, a i sebemenší náraz do lebky může způsobit nejen pohmožděniny a otřesy mozku, ale také život ohrožující krvácení do spodiny lebeční. Toto je také jeden z důvodů, proč přenechat výstavbu profesionální firmě.

Zlomeniny nártu a holenních kostí – jestliže vám spadne na nohu sloupek nebo celý panel, vzhledem k jejich hmotnosti není vyloučena zlomenina zejména holeně či nártu.

betonový plot

Rozdrcené kůstky chodidla – ještě nebezpečnější je pád desky na chodidlo. Ta vám může některé kůstky i rozdrtit a může to znamenat náročný operační zásah a dlouhodobý pobyt na lůžku. Pamatujte na to, že každá z desek váží skoro metrák, a pokud byste ponechali nohu přímo pod paletou, ty bývají naložené materiálem o celkové hmotnosti až dvou tun.

Skřípnuté prsty – při vkládání panelů mezi drážky ve sloupcích tam můžete nechat prsty a panel vám je bolestivě sevře. Přece jen se jedná o těžký a tvrdý beton, nikoli o dětskou papírovou skládačku.

Natažené vazy – zejména při výkopových pracích si někteří lidé mohou natáhnout vazy v koleni, mohou si podvrtnout kotník a pohmoždit různé části těla. Proto se vyplatí alespoň zvážit výstavbu betonového plotu na klíč.