Potřebujete se něco naučit, něco vyřešit, nebo se poradit? Nemusíte nikam chodit. Vše zvládnete doma u počítače. Na internetu provozuje svůj byznys spousta expertů, kteří vám ochotně pomohou. Své znalosti předávají prostřednictvím e-booků, článků, videí, online kurzů, webinářů, atd. Slovo expert může evokovat představu usedlého, postaršího vědce, či profesora s tituly před i za jménem. Nenechte se však mýlit. Expertem může být v podstatě kdokoli, kdo má určitou dovednost, znalost nebo zkušenost, kterou umí předat ostatním lidem, a tím jim pomoci. Například: chci si udělat webové stránky, ale nevím jak. Na internetu určitě najdu někoho, kdo to učí a poradí mi. V tu chvíli je tento člověk pro mě expertem.
analýza a řešení problému
Přemýšlíte, jestli i vy byste se mohli stát takovým odborníkem na internetu? Určitě ano. Pokud máte nadšení pro věc a rozsáhlé vědomosti v oboru, který byste chtěli učit ostatní, máte základ. Potom stačí, když dokážete své znalosti zformulovat do výukových kurzů, videí a článků. Také je třeba komunikovat s lidmi, porozumět tomu, co je trápí, získat jejich důvěru. Přesvědčit je, proč právě vy jste tím expertem, od kterého si mají nechat poradit. Jakmile zákazníci zjistí, že vaše rady jim pomohly, rádi za vaše informace zaplatí. Pokud s nimi zůstanete v kontaktu, vždy se dozvíte, jaký další problém potřebují vyřešit. Můžete pro ně připravit na příslušné téma vzdělávací program. Tím se váš expertní byznys bude posunovat kupředu a osloví více zájemců. Výhodou tohoto podnikání je, že máte možnost pracovat odkudkoli. Potřebujete hlavně počítač a telefon. Další výhodou je, že pro rozjezd nepotřebujete velký počáteční kapitál, takže začít můžete prakticky hned. Mějte na paměti, že váš výdělek není závislý na počtu odpracovaných hodin, ale na hodnotě práce pro klienty, tedy na tom, jak kvalitně jim dokážete pomoci.
online kurz
V počátcích svého byznysu se můžete nechat inspirovat prací úspěšných expertů v Česku a na Slovensku. Jsou to např. Pavel Říha, Ivo Toman, Pavel Řehulka, Jiří Majkus, Pavel Fara, Stanislava Stiborová, Andy Winson.