Technologie se stále vyvíjejí a to platí i případě mobilních telefonů. Téměř každý měsíc přijde na trh nový model telefonu, který je zase o něco lepší než ten dřívější. Dotyková obrazovka zasahuje až na hranu rámečku a u některých modelů dokonce display pokračuje i po stranách. Také jejich tloušťka se stále mění. Mobilní telefony jsou čím dál tím užší. Velký důraz je proto kladen na ochranu povrchu celého telefonu. My vám poradíme, jaké jsou možnosti a jak nejlépe váš mobilní telefon ochránit.

plastový kryt

Tvrzené sklo

Přední část telefonu nejlépe ochrání tvrzené sklo. To váš telefon ochrání před škrábanci od nehtů, klíčů nebo jiných předmětů a dokonce i od pádu z výšky. Tvrzené sklo reaguje na pád prasknutím, sklo mobilního telefonu však zůstane nepoškozeno. Jestliže se na tvrzeném sklu objeví praskliny, vyměňte ho za nové pro maximální účinnost.

Tvrzené sklo rychle a bez starostí aplikujete na přední sklo telefonu sami doma.

Kryty

V tomto případě velmi závisí na tom, zda vám jde především o maximální ochranu telefonu nebo o zanechání působivého vzhledu. Kryty, které jsou vyráběny pro extrémní podmínky, uzavírají z velké části telefon do nedobytné konstrukce. Ta může bránit běžnému používání, dobíjení či poslechu hudby. Často však není nutná kombinace s tvrzeným sklem, neboť se jedná opravdu o kvalitní ochranu vašeho zařízení.

kryty na telefon

Jemnější a šetrnější možností jsou pouzdrové kryty, které objímají mobilní telefon ze všech stran a nabízejí tak velmi kvalitní ochranu. Nejkvalitnější jsou pouzdra vyrobené z kůže, vybírat však můžete i z umělé kůže či pevné textilie. K dostání je nejrůznější počet motivů a barev, vybere si tedy opravdu každý nehledě na to, zda shání kryt na huawei p20 lite nebo iPhone 11. Pouzdrové kryty mají často pevný stojánek, který nejvíce oceníte při sledování videí i filmů či užitečné kapsy na doklady či hotovost.