Pokud se chce někdo věnovat nějakému typu podnikání či přímo vlastnit svoji firmu, potřebuje pro tuto mimo jiné i odpovídající sídlo. Není možné provozovat podnik, který by vůbec neměl místo, na kterém by působil. A pro každý typ podnikání se hodí – co se jeho působiště týká – něco poněkud jiného.

A když to někomu z podnikajících lidí vyhovuje, může si pořídit třeba i jenom virtuální sídlo. Tedy podnikat na adrese, již si vybere, aniž by na ní de facto soustavně činný byl.

kreslená schránka

Podnikatel, živnostník či nějaká právnická osoba si tedy může pořídit pro svoji společnost i takové sídlo, nabízející mu kontaktní adresu ve skvěle dostupné ostravské lokalitě. A může tu mít nejenom svoji adresu. Zmíněné virtuální sídlo Ostrava mu toho totiž dokáže nabídnout ještě více. Jen tak namátkou:

  • každodenní příjem a evidování došlých poštovních zásilek, ty doporučené nevyjímaje, a informování takového podnikatele prostřednictvím emailu
  • zastupování nájemce při kontaktech s jeho klienty na recepci
  • čtyři hodiny bezplatného pronájmu kanceláře a následně v případě potřeby další pronájem této za padesátikorunu na hodinu
  • parkovací místo před objektem

obálka na dopis

A je složité takovou možnost získat? Vlastně vůbec ne. Aby někdo získal takové virtuální sídlo, a to dokonce za nejnižší možnou cenu, a přesto s maximálním zázemím, stačí vlastně učinit jenom velice málo. Kontaktovat majitele tohoto objektu v kanceláři, e-mailem či přes formulář, a ještě ten samý den lze podepsat smlouvu. A pokud snad zájemce o toto sídlo hodlá změnit své působiště, vyřídí tu za něho v rámci Ostravy i všechny úřední záležitosti, jež s takovou změnou souvisejí, a to velmi rychle, spolehlivě a výhodně.

A stejná nabídka tu platí jak pro již existující firmy, tak i pro ty, jež dosud nevznikly a nemají tedy doposud IČ.

A kdo takové sídlo má, může si spokojeně podnikat.