Jedním z problémů, se kterým se snad každý z nás na Vánoce potýká, je rozhodnout se, jaké dárky koupit našim nejbližším. Samozřejmě chceme, aby jim udělaly radost, avšak brzy zjistíme, že výběr je skutečně těžký, i když známe zájmy daného člověka.

Například pokud máme v rodině vášnivého čtenáře, mohlo by se zdát, že výběr dárku je jednoduchý – zkrátka mu koupíme knížku. Avšak brzy zjistíme, že zde narážíme na určité problémy. Například žánr, případně konkrétní autor. Také musíme řešit, zda danou knihu již daný člověk nemá.

dilna2

Podobné to je, když chceme dát dárek kutilovi. Zde by se nářadí zdálo jasným výběrem. Ale jaké? Je ho spousta druhů, a ne všichni pracují se stejným materiálem. Někdo spíše ocení aku kladivo, jiný zase sadu šroubováků.

Možností je také elektrická kotoučová pila, nejlépe se speciálními kotouči, jako jsou například pilové kotouče na kov. Koneckonců, řezat potřebuje každý kutil. Ovšem ne každému se budou tyto přídavné kotouče hodit.

Stačí si jen uvědomit, s jakými materiály daný člověk nejčastěji pracuje. Vyrábí věci ze dřeva? Z kovu? Nebo vylepšuje zařízení domácnosti? To rozhoduje o tom, jaký typ nářadí bude potřebovat.

Je však také pravdou, že většina kutilů „fušuje“ do všeho, a žádná práce jim není cizí. Jsou stejně ochotni postavit dřevník jako spravit ucpaný odpad. Zda je však tato práce odvedena dobře, už je jiná otázka. Mnohdy ona vylepšení, která daný kutil instaluje, příliš vylepšení nejsou, a celou situaci spíše komplikují.

dilna3

Jak tedy správně vybrat? Není to zrovna jednoduché. Univerzální sada nářadí, pokud tedy již takovou nevlastní, se zdá tím nejlepším řešením. Zde si může vybrat to, které zrovna potřebuje, a navíc se před Vánoci často prodávají v dárkových baleních.

Ať už však vyberete jakkoliv, měli byste myslet hlavně na to, aby váš dárek udělal obdarovanému radost. To je přeci hlavním cílem Vánoc, ne?