Praha je dobré cvičiště

Jízda po Praze je někdy natolik vyčerpávající, že se jí vyhýbají i mnozí zkušení řidiči. Problém tu spočívá zejména v hustotě provozu, v nadmíře dopravního značení a také v nepřehledné orientaci v terénu, kdy si řidič přesně není vědom, kudy má jet, aby dojel tam, kam potřebuje. Praha je velice vhodná pro nácvik obtížných situací za volantem, a vybíráte-li si autoškolu v Praze autoskolaholesovice.cz právě zde, v hlavním městě, budete pravděpodobně mít za sebou lepší průpravu pro běžný provoz i v jiných místech v České republice, a možná i v zahraničí.

cvičiště v autoškole

Sváteční řidiči – mezi lidmi panuje mýtus, že sváteční řidiči jsou jedním z nejhorších faktorů na silnici, ale vůbec tomu tak nemusí být, protože mnozí z nich se raději vyhýbají nebezpečným situacím, jako jsou dopravní špičky a jízda ve městě po frekventované silnici. Větším problémem jsou spíše ti, co si chtějí posílit sebevědomí, že zvládnou situace lépe, než jiní, a zdají se být „mistry světa“. Udržujte před takovými borci, kteří řídí stylem „brzda – plyn“ větší odstup a mějte se před nimi na pozoru.

dopravní kužely na cvičišti

Hustota provozu – provoz na silnicích neustále houstne prakticky od té doby, co na silnici vyjel první automobil. Přitom lidské vnímání resp. Mozek a nervová soustava zůstávají nezměněny, na stejné úrovni. Můžete namítat, že máme dnes silnější a bezpečnější vozy, ale tady jde o počet vozidel na silnici, nikoli o jejich vybavení. Každý vůz na silnici totiž musíte zaregistrovat a každý vůz vás také může teoreticky omezit nebo ohrozit. Musíte být zkrátka více pozorní, více soustředění a bdělí, než byli lidé dříve, a to ubírá hodně sil a způsobuje stres. Proto nezapomínejte na to základní pravidlo – řídit odpočinutí, dobře vyspalí, relativně zdraví, v poklidu, beze spěchu, nepřejedení a samozřejmě bez alkoholu a drog. Nápomocná vám bude i zdravější výživa a životní styl a dostatek přiměřeného pohybu.