Čím dál častěji pro Čechy jsou v zimním období velkou volbou exotické destinace. Proč neohřát svoje tělo na pláži u moře, když tady začíná doba, kdy u nás tolik slunce už nesvítí a nehřeje. Pomocí aerolinek, kterých je tu v dnešní době nespočet, se do exotických krajin dostaneme lepé než dříve. Máme tu pro vás pár typů, kam vyrazit.
Thajsko
Thajsko je v současné době nejvyhledávanější destinací v zimním období. V zimě je totiž v Thajsku 30 – 34 stupňů a nejenže to je krásná země, má totiž i překrásnou přírodu, velkorysou historii a nespočet pláží s jemným bílým pískem. Doba letu do Thajska trvá přibližně okolo 11 hodin.
Auto na Kubě
Maledivy
Maledivy jsou snem každého z nás. Být ubytovaní v resortech s pokoji uprostřed moře, je prostě nádhera. Nejenže si můžeme vybrat z mnoha malých ostrůvků, čekají na nás, také bílé pláže s jemným pískem, přepychové hotely nebo krásně průzračná teplá voda. Teplota vzduchu v zimním období v Maledivách je 27 – 32 stupňů a doba letu trvá přibližně 13 hodin.
Bali
Je známá destinace s dokonalými plážemi, kulturou bohatou tancem a oslav a krajinou s rýžovými poli. Největším lákadlem jsou dlouhé pláže, které jsou vhodné pro surfování a místní džungle, to vše se můžete vydat prozkoumat. Teplota vzduchu v zimě je zde okolo 27 stupňů a doba letu trvá přibližně 16 hodin.
Dominikánská republika
Pro Čechy oblíbená destinace v Karibiku. Tato země nám nabízí dlouhé pláže, tropické lesy, ale i horské oblasti, které stojí za prozkoumání. Dominikánská republika se chlubí i tím, že má štědrou historii a mnoho zachovalých památek, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. V poslední době začíná být trendem i turistika zaměřená na přírodu země. V Dominikánské republice v zimním období je teplota vzduchu okolo 30 stupňů a doba letu trvá cca 15 hodin.
Maledivy molo
Kuba
Destinace známá krásnými plážemi, tančícími lidmi, rumem, doutníky nebo historickými vozy. Jen pozor na to, že v zimním období zde vládne turistická sezóna, tak aby hotely nebyly vyprodané.  Teplota vzduchu je zde okolo 31 stupňů a doba letu trvá přibližně 13 hodin.
Dubaj
Proč za exotikou cestovat, tak daleko, když můžeme letět do Dubaje. Doba letu trvá jen 6 hodin a teplota vzduchu se pohybuje okolo 28 stupňů. V poslední době je Dubaj velkým lákadlem především na Silvestra a v tento čas do této země zavítá mnoho turistů, proč taky ne, kdo by nechtěl zažít velký ohňostroj v tak překrásné zemi. Dále se tato země chlubí bílými plážemi, luxusními ulicemi, nakupováním a největší budovou světa.