1.       Cvičíte, aniž byste to tušili
Mnoho lidí často posedává u televize nebo počítače, nebo jen tak leží. Takové časté nicnedělání ale ohrožuje váš metabolismus a snižuje schopnost rozkládat tělesný tuk. Fyzická práce, nebo dokonce pouze jít do práce (nejlépe samozřejmě pěšky), vám pomáhá s udržením dobrého zdraví. Méně sedíte, více se hýbete a snižujete riziko onemocnění (krevní tlak, cholesterol, aj.)
Lidé v práci
2.       Získáte více přátel
Chcete poznat více přátel? Nejvyšší čas jít do práce. Nejenže navážete nová přátelství, ale mnoho kolegů s vámi zůstane v kontaktu i potom, co jeden z vás zaměstnání změní. A pokud budete pracovat někde, kde je velký pohyb lidí (prodavačka, servírka), poznáte lidi opravdu hodně. Mnoho firem dělá různé firemní večírky, teambuilding a další, kde poznáte své kolegy i s jiných oddělení vaší firmy. Sociální kruh se vám bude neustále zvětšovat
3.       Myslete také na své duševní zdraví
Vše musí být propojeno. Není to jen o pohybu, když na tom nejste dobře duševně. Mnoho studií již prokázalo, že lidé, chodící do práce, mají sklon být šťastnější, než ti, kteří sedí doma.
4.       Zvýšíte si sebedůvěru
Naše sebedůvěra se opírá o každý úspěch, kterého jsme dosáhli. Ať již v pracovní sféře či té osobní. Je to skvělý pocit, když víte, že jste odvedli dobrou práci, šéf vás pochválí a dokonce přidá i nějaké to platové ohodnocení. Hned máte lepší náladu, než kdybyste seděli doma na gauči a jedli brambůrky.
Žena v černém obleku
5.       Naučíte se nové dovednosti
Člověk by se měl celý život, ne pouze ve škole, určitým způsobem vzdělávat a růst. Práce je místem, kde se můžete naučit spoustu nových dovedností, které využijete i v soukromém životě. Osvojíte si například řešení sporů, komunikaci a mnoho dalšího. Tyto dovednosti pak můžete předávat i dále. Pomůžete novému kolegovi v práci nebo svým dětem. Budete z toho mít užitek vy i oni.