Obvykle není snadné změnit návyky a například se koupat kratší dobu. Při normálním používání však existují způsoby, jak snížit spotřebu vody.

Ekologické koupelnové baterie

Největší výrobci sanitárních armatur mají ve své nabídce baterie, které jsou vybaveny speciálními technologiemi, které snižují spotřebu vody. Jedním z nejjednodušších je použití provzdušňovače na konci hubice. Tato malá část je sítko, které nasává vodu díky vytvořenému vakuu. Tekoucí voda má mnohem větší objem. Při běžném používání tedy používáme vody méně – obvykle až o 30 %, což znamená značnou úsporu. Některé baterie mají speciální omezovače průtoku vody nebo jsou vybaveny termostaty. Bezkontaktní modely patří k nejekologičtějším. V tomto případě nebudeme používat více vody, než potřebujeme. Tyto baterie jsou samozřejmě dražší než ty, které nemají žádné další funkce. Nákup ekologického modelu se však může rychle vyplatit ve formě nižších účtů za vodu.
sprchová hlavice

Vyměňte vanu za sprchu!

Pro další zvýšení úspory vody je nejlepší se vzdát koupání. Dokonce i sprcha, která trvá 10 minut, má obvykle menší spotřebu, než kdybychom si dali dlouhou horkou koupel. Taková koupel není jen o množství vody, kterou napustíme do vany, ale počítejte také další litry horké vody, která se přidává během jejího trvání. Sprchový kout má také řadu dalších výhod. Sprcha zabírá mnohem méně místa, což je důležité zejména v malých koupelnách. Použití sprchy je také mnohem rychlejší.
Mnoho lidí si kvůli dětem vybere vanu místo sprchového koutu. Stačí si však vybrat model s hlubokou vaničkou, ​​aby si v něm děti mohly hrát prakticky stejně jako ve vaně.
vlnka čisté vody

Změna návyků je důležitá

Zařízení samozřejmě mají vliv na snížení množství spotřebované vody, ale nezbavují nás změny našich návyků. Po mnoha letech vzdělávání na téma úspory elektřiny je vidět, že prakticky každý se stará o její nižší spotřebu. Vypnutí světla v místnostech, kde nezůstáváte, je jedním z těchto určujících faktorů. Proto je dobré si pamatovat, abyste vypnuli i vodu během čištění si zubů.