Lidé si vybírají zaměstnání podle celé řady kritérií a jedním z těch nejdůležitějších je výdělek. To je ovšem velká chyba, i když samozřejmě peníze k životu potřebujeme, ale jde hlavně o to, že v zaměstnání trávíme většinu svého života. Ano, čtete správně – většinu, skutečně tu prožijeme více hodin, než kde jinde. Doma totiž mnoho hodin prospíte a zbytek času promarníte přípravou pokrmů, hygienou či úklidem, a kolik hodin vám ve skutečnosti zbude na konstruktivní tvořivou činnost nebo odpočinek? Kdo pracuje z domova, je v jisté výhodě, neboť si může práci rozdělit podle potřeby na různé časové úseky, ale zas postrádá kontakt s lidmi.

kolegové na pracovišti

Kontakt s lidmi – jestliže prožíváte s kolegy stresující okamžiky, které ve vaší pracovní době převažují, sbalte kufry a prchejte! Vybírejte si zaměstnání zejména podle toho, jak dobře vycházíte nejen se šéfy, ale především s vašimi kolegy. Existují pracoviště, kde se lidé nesnáší, závidí si a způsobují si navzájem problémy, ale také místa, kam se těšíme, a kde nás to naplňuje a baví.

vodácká výprava s kolegy ze zaměstnání

Oslavy narozenin – když o sobě kolegové vědí, kdy má kdo narozeniny, dá se toho využít k neformálním oslavám s přípitkem (nealkoholickými nápoji), obloženými chlebíčky a zákusky, a hned je pracovní den veselejší. Můžete se tu zdržet i déle a takto utužovat dobré kolegiální vztahy.

Výlety do přírody – s kolegy ze zaměstnání můžete podniknout různé výlety na kolech, návštěvu zoologické či botanické zahrady, plavbu výletním parníkem a dokonce horolezecké soustředění nebo vodáckou výpravu. Taková přátelství pak mohou být na celý život.

Sportovní akce – kolegové na pracovišti mohou uspořádat přátelské fotbalové nebo hokejové zápasy, ale lze to pojmout i jinak, třeba s volejbalem, plaveckým bazénem či aquaparkem, anebo atletickými disciplínami. Můžete uspořádat běžecký závod, návštěvu posilovny či trampolínového centra (jump parku). Možností sportovních akcí je celá řada, jedinou podmínkou je společný zájem vašich kolegů.