V některých rodinách se děti vedou k pozitivnímu vztahu k přírodě a ke zvířatům vhodným a přiměřeným způsobem. Rodiče neváhají a pořídí jim nějaké zvířátko, aby se o ně děti staraly, získávaly tím za ně zodpovědnost a měly také nějaké povinnosti, což se jim do života určitě hodí.

žena pod vodou

Jaká zvířátka dětem obstarat, záleží na více okolnostech, zejména na tom, jaká se jim líbí, a kterým by dala přednost. Mezi nimi se také objevují akvarijní rybky, srdce našich ratolestí si získají poměrně snadno vzhledem k tomu, jak jsou krásně barevné, roztodivných tvarů, a můžeme si je dlouhé hodiny prohlížet v prodejnách pro akvaristy.

Mezi dětmi, co mají zájem o akvarijní ryby, se najdou i dívky, pro ně je to navíc velmi vhodná zábava z toho důvodu, že jde o tichý svět, velmi jemný a něžný, samozřejmě pokud si odmyslíme rybí predátory, aligátory, murény, jedovaté perutýny, pirani a některé další nevhodné rybky do společenských akvárií.

akvarijní ryby

Dívky, které u akvaristiky setrvaly až do dospělosti, pak mohou své znalosti a dovednosti uplatnit ve specializovaných prodejnách či e-shopech, a mohou tento krásný koníček předávat dál.

Proč ženám doporučujeme právě akvaristiku

Akvária a pokojové rostliny – kdo se o akvárium dobře stará (a mnoho času to opravdu nezabere, spíš je důležité mít to správné know how), jednou týdně mění polovinu vody v nádrži za čerstvou. Stará voda se využívá pro zálivku pokojových rostlin a věřte tomu, že ta voda má optimální složení. Vůbec nepotřebujete rostliny hnojit a mnohdy ani přesazovat.  

Ionizace vzduchu – mnozí lidé si pořizují drahé ionizátory, přitom by stačilo docela obyčejné akvárium. Z akvária se odpařuje voda, vytváří se tím optimální vlhkost vzduchu, zvláště v bytech s ústředním topením, a zároveň dochází k tvorbě tzv. záporných iontů, velmi prospěšných našemu zdraví. Budeme se díky tomu doma cítit lépe a připadat si občas jako v lese u potoka.