Někteří lidé stále hledají spasitele ve svém životě, který by za ně vyřešil jejich vlastní problémy, ale takto to opravdu nefunguje. Život je především o vlastním sebeuvědomění, vlastních schopnostech, myšlenkách a činech. Jakákoli myšlenková i fyzická činnost vždy přináší nějaký efekt, říkáme tomu zákon příčiny a následku, a tak patříte-li k lidem, co ztratili erekci, měli byste se zejména zamyslet nad tím, proč se tak stalo, a pátrat po jádru problému.

tabletky Viagry

Viagra na dobírku vás nespasí, může vám pomoci zmírnit důsledky vašeho počínání a na určitou dobu erekci obnovit, ale mohli bychom ji přirovnat k hasičům, kteří se snaží uhasit ropný vrt. Dokud ropa proudí z vrtu, je požár natolik silný, že jej neuhasíte, a tak je rozumné v první řadě zabránit průniku ropy vhodnou zátkou.

potlačte stres

Přirovnat erekci k ropnému vrtu se vám možná zdá naivní, ale jisté podobenství v tom je. Ropný vrt bychom v těle mohli označit za nezvladatelný průnik stresových hormonů, které vlivem chronického stresu brání tvorbě testosteronu. Je to vlastně takový požár v těle, co neustále spaluje životní energii a vynakládá ji na eliminaci stresu, zatímco by se správně měl tvořit mužský hormon testosteron pro normální funkci a regeneraci svalové hmoty a mimo jiné i pohlavních žláz.

V první řadě musíte ucpat vrt – tedy snížit přísun stresových hormonů do krve, a to tak, že se budete cíleně vyhýbat stresovým situacím, a zároveň si vypomůžete antistresovými pomůckami a také bylinkami. Proti stresu perfektně zabírá chůze po schodech, skoky na trampolíně, plavání, jízda na kole, vysokohorská turistika, reflexní masáž chodidel a samozřejmě i adaptogenní bylinky. Jsou to rostliny, které snižují vylučování stresového kortizolu a adrenalinu a naopak podporují tvorbu testosteronu. Patří sem například Kotvičník zemní (Tribullus terrestris), Maca peruánská a indický či korejský Ženšen.