Hra The sims se v současnosti dočkala už čtyř dílů, které k sobě obsahují také hromadu datadisků a doplňku.

První díl byl vydán v roce 2000. Vydavatelem se stali Electronic Arts. Tenkrát se ještě netušilo, jak slavná se tato hra stane. Později přibylo pokračování The sims 2, které tuto herní sérii proslavilo asi nejvíce. V roce 2009 se hráči dočkali třetího pokračování a o pět let později i čtvrtého.

Klávesnice

V čem tato hra spočívá? Hráč má na starosti sebou vytvořené lidi, kteří se nazývají simíci. Může jim postavit dům svých snů, vybavit ho nábytkem a potom se o své simíky starat. Neuspokojuje ale pouze jejich základní potřeby, jako hlad či spánek, ale provází je komplexním životem. Což znamená učit je novým dovednostem, vést je až na vrchol jimi vyvolené kariéry či hledat jim nové přátelé či lásku. Simíci mohou mít stejně jako ve skutečném životě svatbu i děti, které vychováváte od novorozence až po stáří. A stejně jako ve skutečném životě, i vaši simíci po uplynutí nějaké doby zemřou. Buď zemřou stářím, nebo se jim může stát nehoda, při které přijdou o život.

EA přineslo ke každému vydání mnoho rozšíření, takže hráči mohou se svými simíky podnikat, užívat si radovánek ročního období, vzít je na dovolenou do různých destinací, připojit k jejich rodinně domácí mazlíčky nebo je v mladém věku poslat studovat na univerzitu.

Hra

Nutno říct, že se jedná o perfektně propracovanou hru do nejmenších detailů, které mají za úkol co nejvěrněji simulovat reálný život. Hra si získala milióny příznivců, kteří stále tvoří velmi aktivní komunitu. Ke hře The sims 4 totiž pořád stále vychází nové a nové datadisky, kterými můžete doplnit svou hru.

Tuto hru nemusíte hrát pouze na svém počítači, k dispozici je i mobilní verze, verze na Xbox či Playstation.

I tak ale už fanoušci nedočkavě vyhlíží páté pokračování této hry. EA ovšem v souvislosti s The sims 5 mluví jen velmi opatrně a bez větších detailů. Není tak známo, kdy se pátého pokračování tohoto skvělého simulátoru dočkáme. Fanoušci jsou ovšem toho názoru, že by to mohlo být brzy, jelikož se zatím jedná o největší rozestup mezi vydáním jednotlivých dílů.