V dnešní době máme na výběr z velkého množství výrobků. Existuje celá řada materiálů a postupů, díky kterým jsou vyrobeny. Právě se nacházíme v ročním období, kdy jsou do nás ze všech stran hrnuty reklamy na dětské hračky, kterými své ratolesti můžeme na Vánoce obdarovat.
dřevěný houpací kůň
V zásadě máme na výběr z několik druhů hraček a to z „chytrých“, plastových, plechových, nebo dřevěných. Během poslední doby nastal obrovský rozmach chytrých hraček a ty klasické šly do pozadí. Jedná se především o dětské (hrací) notebooky, telefony, či hodinky, které při stisknutí vydávají různé tóny nebo umožňují hraní některých primitivních her. Můžeme sem řadit i různé zvířátka, co za dětmi běhají, štěkají a dělají nejrůznější kousky. Nicméně se v posledních letech ukázalo, že pro děti tyto moderní technologie nejsou vhodné a zpomalují jejich rozvoj. V „moderních“ rodinách, které dbají na zdravotní stav svého potomka, tedy nastal odklon od tohoto druhu.
Dalšími velice propagovanými výrobky jsou hračky vyrobené z platu. Ty jsou v současné době také utlumeny. Jedná se ve většině případů o hračky, které dítě rozbije během chvilky, a úlomky z hračky mohou být nebezpečné. Při chvíli nepozornosti by se o ně dítě mohlo pořezat, nebo úlomky sníst.
dítě s dřevěnou bednou
Během posledních lete se do popředí dostávají retro dřevěné hračky. Jedná se o klasické hračky, se kterými si hráli naši rodiče, nebo prarodiče. Nutno ovšem podotknout, že i když se jedná o klasické hračky, jsou doplněné o moderní design a vlastnosti. Hračky jsou známy tím, že rozvijí dětskou motoriku a kreativitu. Zároveň jsou vysoce kvalitní a bezpečné. Nemusíte se proto obávat toho, že by při hře váš potomek přišel k jakémukoliv úrazu. Zejména proto je tento typ vyhledávaný moderními rodiči a bio matkami. Jedná se sice o dražší variantu, ale rozhodnete-li se do ní investovat, určitě neprohloupíte.