Ořechy se řadí do skupiny nejvýživnějších potravin na této planetě. Obsahují komplex živin, které mohou zasytit a poskytnout téměř veškeré prvky potřebné pro budování a regeneraci tělesných buněk. Někteří výživoví odborníci je dokonce vyzdvihují nad obiloviny a luštěniny, jež tvoří páteř stravovacího režimu veganů a vegetariánů.
vlašské a lískové ořechy ve skořápce
Jednou z nejvýznamnějších složek uvnitř skořápek vlašských, lískových, makadamových, pekanových, para a kešu ořechů jsou tuky. Ať již sáhneme po kterémkoliv z nich, máme jistotu, že do svého organismu dodáváme velmi potřebné esenciální složky potravy – zdravý tuk v podobě nenasycených či nasycených mastných kyselin. Ty by měly být ve stravě zastoupeny ve správném poměru a spolu s nimi bychom měli dodávat organismu i vitamíny skupiny B a enzymy, které jednotlivé látky pomáhají rozkládat a vstřebat.
Tyto všechny složky v těchto plodech najdeme, jsou jakousi koncentrovanou konzervou v přirozené přírodní podobě. Ostatně, stačí se rozhlédnout kolem sebe a inspirovat se v přírodě, např. ptáci v krmítku nejprve vyzobou to nejvýživnější, co jim nasypeme, tedy semínka slunečnice a rozdrcené ořechy.
směs ořechů s mandlemi

Dárkový koš k narozeninám či k svátku

V lidské společnosti civilizovaného světa bývá zvykem, že se svátky a narozeniny častokrát neobejdou bez pohoštění a pamlsků. Velmi často se při této příležitosti nakupují různé sladkosti, převážně bonboniéry. Některé z nich obsahují kromě čokolády i ořechy, ale převaha bílého cukru z této pochutiny rozhodně nemá takovou hodnotu, jako docela obyčejná směs ořechů.
Obdarovat někoho dárkovým košem plným ovoce, exotických plodů, jako jsou kokosové ořechy, ananas, kiwi a mandarinky a k tomu velké balení směsi ořechů různých druhů – tímto způsobem prokážeme milované bytosti mnohem větší laskavost, nežli nádherně zabalenou bonboniérou, převázanou barevnou stuhou.