Také se vám zdá, že se svět zbláznil, nebo alespoň valná většina lidí? Mnozí pamětníci, kteří prožili dobu před dvaceti, třiceti lety, vám potvrdí, že tehdy neměli lidé takové existenční starosti, a neřešili zdaleka tolik problémů, které stojí před námi v současném světě. Nedostupnost bydlení a astronomické ceny potravin a dalšího zboží a především energií nutí většinu populace provádět tak razantní opatření, jaká byla ještě před několika lety nemyslitelná.

krbová kamna

Kupříkladu řešení vytápění. Koho z vás by napadlo, že vytápět rodinný dům elektrokotlem nebo plynovým kotlem bude jednou natolik nerentabilní, že se vyplatí přejít na vytápění objektu dřevem v krbových kamnech? Kdo to udělal již dávno, je ve výhodě, a zřejmě si uvědomuje, o jak zásadní výhodu se jedná. Naštěstí však není nic ztraceno a topit dřevem v krbových kamnech je stále možné pro každého, kdo bydlí v rodinném domě nebo v rekreační chatě.

topení dřevem

Přechod na topení dřevem není tak obtížné, jak se zdá, potřebujete v první řadě dostatečně velký skladovací prostor pro palivo a ochotu jej zpracovat a v zimě neustále do kamen přikládat. Pokud toto není pro vás překážkou, úspora financí za teplo bude značná. Pouze nezapomínejte objednávat palivové dřevo včas, třeba ihned na jaře, kdy mohou být na trhu i sezónní slevy, rozhodně nenechávejte zajištění paliva na zimu na poslední chvíli.

Zapomínat byste však neměli ani na technickou stránku věci, tedy zejména na kouřovod, prověřený komín a na protipožární zabezpečení v místě krbových kamen. Kouřovody se zhotovují z legované žáruvzdorné oceli, jedná se o plech o síle 1,5 mm, který si poradí i s teplotami spalin do 600 stupňů Celsia. Kvalita materiálu a funkčnost kamen s kouřovodem jsou prověřovány desítkami let bezpečného využívání, což zároveň potvrzuje dlouhodobou životnost tohoto řešení.