Děti pohádky milují a lokomotivu Tomáš obzvláště. Hltají každý příběh, který tato pohádková postava prožívá. Pojďme si ji trochu přiblížit. Postava lokomotivy Tomáše přišla na televizní obrazovky v roce 1984 v animované podobě. Jejím tvůrcem je Reverend Wilbert Awdry, který psal pohádky na dobrou noc pro svého malého syna. Jednou z nich právě byly příběhy lokomotivy Tomáše. Po smrti otce se psaní věnoval i jeho syn. Mezi lety 1984 až 2021 vzniklo celkem 24 řád s úctyhodným počtem 584 dílů. To jen svědčí o tom, jak je pohádka po celém světě velmi oblíbená.

dítě

K namluvení prvních 52 dílů se propůjčil v té době velmi známý a oblíbený hudebník Ringo Star. Kromě seriálu byly s lokomotivou Tomášem natočené i filmy, které byly uveden v České republice. Můžeme například zmínit Plnou parou v před nebo Hrdina na kolejích. Posledním filmem byl v České republice uveden v roce 2018 s názvem Velká dobrodružství Ve velkém světě. A o čem vlastně pojednává tato pohádková postava? Jedná se o mašinku modré barvy s jménem Tomáš, která se pyšní číslem jedna a jezdí na ostrově Sodor. Díky přátelům, kteří s ním jsou na ostrově prožívají mnohá dobrodružství, ke kterým se dostávají díky různým zmatkům, nedorozumění, nedochvilností. Díky tomu můžete s lokomotivou Tomášem začít vtipné i poučné příběhy.

vláček

Dárkové předměty s lokomotivou Tomášem

Pokud máte doma nebo ve svém okolí příznivce této pohádkové postavy nemusí zůstat jen u pohádky. Daného jedince můžete příjemně překvapit dárkovými předměty. Na trhu se jich objevuje mnoho, a tak můžete vybírat i účelně. Třeba pro dítě do školky můžete zakoupit batoh nebo papučky s lokomotivou Tomášem. Pro starší dítě můžete pořídit různé kousky oblečení nebo třeba pouzdro do školy. Ale vybírat můžete mezi hračkami, psacími potřeby, jídelní soupravou, plakáty a další. Tyto předměty lze zakoupit online na internetu v certifikovaných e-shopech. U e-shopu si určitě nejprve zjistěte recenze, aby Vám místo dárků nezbyly jen oči pro pláč.