Teploty klesají pod nulu a vy den co den, nebo alespoň občas jezdíte autem? Pojďte si připomenout, které nezbytnosti a zlepšováky se vám mohou v zimě hodit.
 
•        Clona na čelní sklo
Znáte to, ráno vstanete, dobíháte na poslední chvíli k autu, abyste se dopravili do práce a ono je celé zamrzlé, zapnete vyhřívání zadního skla a zrcátek, ale škrábaní ostatních skel se nevyhnete. Abyste si tuto ranní nepříjemnost ušetřili, stačí večer zakrýt čelní sklo touto clonou.
•        Rozmrazovač skel a zámků
Ten se hodí právě, když zapomene zakrýt čelní sklo, popřípadě když potřebujete odemknout auto klíčem a zámek je zamrzlý. Určitě v zimě najde své využití.
Auto a sníh
•        Škrabka a smetáček
Tak to je bezesporu základ, který je potřeba v zimě v autě mít. Na škrabce se nevyplatí šetřit, je možné ji koupit v kombinaci se smetákem, kterým ometete sníh z celého vozu. K této výbavě ještě doporučuji vozit v autě rukavice, aby vám při škrábání a ometání neomrzla ruka.
•        Hadr
Ten se v autě hodí vždy, ale v zimě najde své využití při otírání oken uvnitř vozu. Samozřejmě, že to jde dělat i kouskem oděvu, či kapesníčky, jak nás to jistě mnoho alespoň na začátku zimy dělá, mít na to speciální hadr je ale určitě komfortnější.
•        Písek
Nepotřebujete ho tolik, abyste s ním naplnili dětské pískoviště, ale stačí trocha na to, abyste si mohli podsypat prokluzující kola.
•        Lopatka
Další nezbytnost alespoň tam, kde se dá očekávat pořádná sněhová nadílka. Pokud nečekaně vydatně nasněží, nebo někde zapadnete, určitě její přítomnost oceníte.
Sněhové řetězy
•        Teplá deka
Výborná věc, a to nejen pokud cestujete s dětmi. Pokud dojde k nečekané poruše vozidla a vy musíte čekat dlouhé minuty na pomoc a nemáte možnost si v autě zatopit, nebo si dojít někam do tepla, pak se se na zahřátí určitě hodí.
•        Sněhové řetězy
Řetězy oceníte zejména pokud jezdíte do horských oblastí. Důležité je umět je správně nasadit. Na sněhových řetězech se nevyplatí šetřit, proto vybírejte raději ty kvalitnější.
•        Startovací kabely
Ty se v mrazivých dnech mohou hodit, minimálně vám ušetří čas při obcházení parkoviště, až je budete potřebovat. Pokud si tedy nejste jisti, že je vaše baterie v plné kondici, určitě si je taky na cesty přibalte.
Porucha, či jakákoliv jiná nečekaná událost na cestách je nepříjemná v kterémkoliv ročním období, pokud se k ní ale přidá sníh a mráz, je její řešení ještě o něco nepříjemnější. Proto se vyplatí se před cestou připravit a těchto pár věcí si přibalit. Nezapomínejte také na dostatečně naplněnou nádrž pro případ, že byste zůstali stát v koloně.