Doba letí kupředu a stejně tak i móda. A nebo ne? V nejnovějších kolekcích pro jaro 2022 můžeme najít prvky pozdních 60.let a 70.let. 

„Kreativita znamená dialog, nepřetržitý experiment a svobodu,“ řekl pro magazín WWD Alessandro Michele – návrhář značky Gucci.

Dior

  • Touto érou se nejvíce nechal ovlivnit Dior. Kreativní ředitelka módního domu Dior tentokrát oslovila italskou umělkyni Annu Paparatti. A proto zde můžeme najít pestré barvy a jednoduché střihy, které dbají na eleganci. Kolekce je ovlivněná cestou do Indie právě Anny Paparatti, ale zároveň v ní najdeme prvky britských mods, které vévodily právě šedesátkám. V této kolekci zapomeňte na tmavé barvy.

 

Dior jaro léto

Piccioli

  • Během pařížského fashion weaku představil svou kolekci ready-to-wear pro jaro/léto 2022 i Pierpaolo Piccioli. Jeho přehlídka probíhala na bývalé pařížské tržnici a byla vskutku inspirativní. 

Této kolekci vévodily krátké, baggy jeans, blůzy na knoflíky a oversized kabáty všech velikostí, které skvěle pasují do všech skříní. Piccioliho barevná škála se nesla v hlasitých, jedovatých barvách jako je žlutá nebo zelená, ale i růžová či fialová. Tyto prvky jsou vybalancovány zemitý barvami, zejména v čokoládově hnědé. 

Max Mara

  • V Miláně svou kolekci představil Max Mara. Jeho kašmírové šaty a svetry byly narozdíl od předchozích kolekcí o něco kratší. Košile jsou nahrazeny jednoduchými, podprsenkovými topy. Vše krásně ladí se sukní nebo sakem. Tato kolekce demonstruje to, že spodní prádlo může být záležitostí i ležérní.

Paris fashion week

Jil Sander

  • Stejně jako třeba u Piccioli, i dům Jil Sander pokračuje v oversized tradici. Tato sezóna se nese v duchu kvalitního střihu a linie. Kolekce pro jaro/léto 2022 se rovněž inspiruje barvami. Obzvláště těmi pastelovými, což je oproti minulosti změna. Stejně jako novinka v podobně třásní či filtrů.

Emporio Armani

  • Letos je tomu 40 let od založení značky Emporio Armani. Zemité barvy rovněž nahrazují veselejší odstíny jako jsou modrá, zelená nebo třeba červená.  Večerní modely jsou o něco hravější a vévodí jim květinové potisky a extravagantní aplikace.